neljapäev, mai 16, 2013

Sharm el Shake märts 2013

Enne kui uued reisid juba peale tulevad teen kiire kokkuvõtte meie eelmisest perereisist Egiptusesse.
Seekordne reisiseltskond oli samut üpris suut (nagu ka sügisesel Bulgaaria reisil), kuid reisikaaslasteks olid hoopis Tiit, Kadri ja Kateriina.
Elamiseks olime valinud Domina 7-st hotellist koosneva nii öelda Domina linna. Kogu ala oli nii suur ja niivõrd piisava funktsionaalsusega, et mujale meil asja ei olnudki. Kuna kogu kompleks koosnes nii mitmest hotellist, tähendas see seda, et kogu meelelahutus oli koondatud kõige keskele ning see, mis 1-le hotellile rahaliselt üle jõua käib, on võimalik vabalt pakkuda 7 hotelli peale kokku.
Ehk pikk ja lohisev lause lühidalt kokku võtta- Õhtune meelelahutus oli vägev! Showprogrammid oli üli kõva tasemega, samuti oli väga hea laste meelelahutajate grupp. Lastest rääkides, siis kui tavaliselt on nende jaoks eraldatatud mingi ruum kuskil keldrikorrusel vms, siis Dominas on kõige keskel, suure soojendusega basseini kõrval terve päev avatud laste maja. Sells majas toimub terve päev tasuta programm lastele ning kui natuke maskta, on võimalik lapsed sinna ka ööseks sleep-overile jätta.
Basseinid olid samuti väga head. Kuna vesi oli soendatud, siis ei pidanud ma absoluutselt muretsema, et kedagi külmetamise pärast veest välja kutsuda. Lubasin lastel ujuda täpselt nii palju, kui nad ise tahtsid. Kirke oligi enamjaolt söögiajast söögiajani vees, õppides seejuures ka snorgeldamise ära, siis Grete oli umbes pool tundi, peale mida ta ise välja tuli ja natuke kärus istus. Siis jälle poole tunni pärast vette jne. Ja basseine oli palju (k.a lastebasseine) Saime olla nii oma hotelli juures, kui naaber hotelli juures, kui ka Domina Main Pooli juures. Nii,e t valikut igale maitsele.
Lisaks suurele kiitmisele tahaks natuke kriitikat ka teha :P
Esiteks muidugi see, et söömine toimus samuti keskuses. Seega pidime igaks söögikorraks päris pika maa läbima. Kuna lapsed on siiski suht väikesed, reisisime peamiselt Domina siseliini bussiga. bussid sõitsid terve päev ja loomulikult tasuta. Samas käruga sellisesse väiksesse ilma uste ja aknaklaasideta plekksõiduvahendis olemine ei olnud kõige mõnusam ja ka turvalisem. Kuna rahvast oli palju, siis oli meil käruga alati tegu, et see ikka kuidagi sõidu ajal välja ei kukuks.
Teiseks pean ma kahjuks kritiseerima söögivalikut. Olime võtnud kõik hinnas paketi, kuid siiski ei osanud oodata pesu ehtsat söökla toitu. Ilmselt oleme me Rihoga ka toidu suhtes keskmisest nõudlikumad, kuid minu meelest oli sealne pakutud valik ja kvaliteet kõvasti alla keskmise. Mõingal juhul oligi minu toidukorra põhikomponent võisai. Ma lihtsalt ei suutnud nii kuiva kala või liha vms süüa. Mingil hetkel avastasime, et on võimalik ise suppi teha. Võtsime supi nime all välja kuulutatud puljongi, tükeldasime mõned keedu/ashju kartulid ja mõned lihatükid kotletist. Nii oli toit vähe mahlasem ja puljongi maitseline. KUi kunagi veel sinna tagasi minna, siis ilmselt mitte kõik hinnas paketiga vaid hoopis sealseid a'la cart söögikohti külastades.
Kolmandaks mainin ära toad. Kuna me eelmine aasta olima Hurghadas Hiltoni Long Beach hotellis, mis samuti 4* vääriline, siis tahtmatult oli võrdlusmoment sees. Ütleme nii, et Domina Aquamarine 4* ja Hiltoni 4* on tärnide vahline vahe sees :D
Samas, kuna ilmaga vedas meil mega hästi, ei olnud toa kvaliteedil ja suurusel nii palju tähtsust.
Üldiselt jäime reisiga ikkagi üpris rahule ja seda ennekõike soojade basseinide ja super ilma pärast!


PS! kunagi sai sealt ka slideshowle embed teha, aga enam ei oska seda üles leida. kUi keegi teab kuidas, siis abi on teretulnud!


Kommentaare ei ole: